Chamonix, 7. až 13. 8. 2011

Povídání jen telegraficky:

V neděli cesta do Chamonix, kam jsme dorazili večer, ubytovali jsme se v kempu a dostali jsme kouzelné transportní kartičky po údolí.

Pondělí: aklimatizační výběh na vyhlídkový La Brévent - občas padaly i kroupy, takže to bylo rychlých 1500 výškových metrů nahoru a rychlých 1500 výškových metrů dolů, abychom se na další den řádně unavili.

Úterý až středa: výjezd lanovkou na Aiguille du Midi, sestup exponovaným hřebínkem do sedla Col du Midi, kde jsme přespali (cca 3500 mnm). Ráno (spíše dopoledne, protože brzy ráno foukalo a bylo zataženo, takže jsme čekali až se to vybere) pak výstup na Mont Blanc du Tacul (4248 mnm), sestup zpátky do sedla, výstup k lanovce a útěk dolů do Chamonix (hlavně kvůli kávě, protože mi nefungoval vařič).

Odpočinkovej čtvrtek: návštěva Chamonix a posedávání u jezera.

Vyhlídkovej pátek: lanovkou do stanice Plan de l'Aiguille a pak vyhlídkovou cestou Henry Vallota do Montenvers a dolů do Chamonix - cesta se z větší části příjemně vine po vrstevnici nad hranicí lesa.

Nakonec už jen dlouhé startovací ráno před odjezdem domů, cestou jsme se projeli i vlakem a navštívili jsme Grindelwand a pokochali jsme se severní stěnou Eigeru.

Snad optimalizováno pro rozlišení 1024x768, jinak by to mělo býti STRICT (Transitional) XHTML 1.0 a CSS 2.1.